KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15506247
*
nr 1550 6247
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2023
kl 20:00:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 22:27:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs mer om Inger Rydén
nr 1550 6247
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/6 22:27:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare och illustratör.Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



